Potrzebuję firmy, która projektuje natryski prysznicowe na wymiar

Jeśli coś ci leży na sercu to napisz o tym tutaj.
marekwirazka
Posty: 11
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:28

Potrzebuję firmy, która projektuje natryski prysznicowe na wymiar

Postautor: marekwirazka » 31 maja 2016, 10:30

Dzień dobry, szukam rzetelnego fachowca, który zajmuje się robieniem natrysków prysznicowych na podany wymiar. Posiadam do wykonania dwie kabiny. Pierwsza z nich musi być dostosowana do skosów w łazience na piętrze z poddaszem użytkowym. Bardzo proszę o namiary na ludzi z okolic stolicy.

podobne tematy:
lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:38

Poszukuje fachowca, który wykonuje kabiny prysznicowe na wymiar

Postautor: lukaszgos » 31 maja 2016, 10:40

Nikt nie ma pojęcia kiedy i gdzie powstało szkło. Wiele wieków temu zauważono, iż podgrzewając piasek z popiołem, jesteśmy w stanie uzyskać twardy, półprzezroczysty materiał - były to prekursor szklarza. W Syrii produkowano szkło przez szklarzy już 5000 lat temu. Stamtąd przybyło ono do Egiptu i Europy. Szkło to jednak znacznie różniło się od znanego nam dziś używanego przez szklarza. Ówczesne szkło posiadało kolor matowy, nieprzejrzyste i nie miało wyraźnego koloru. Najstarszymi wyrobami szklanymi znalezionymi przez archeologów są drobne kulki i wisiorki, których dawni Egipcjanie używali do przyozdabiania swoich strojów. Najstarsze znalezione przez archeologów naczynie wykonane przez szklarza pochodzi z 1500 r p.n.e. A pierwsze szklane kielichy i flakony rozpoczęto robić dopiero ponad 1000 lat później (około 400 r p.n.e.). Prawdopodobnie jako pierwsi naczynia z dmuchanego, roztopionego szkła zaczęli wykonywać Egipcjanie. To oni też, jako pierwsi opanowali zdolność tworzenia szkła kolorowego. Dzięki wzbogacaniu topionych surowców o znikomej ilości miedzi otrzymywali czerwony odcień. Około roku 200 p.n.e. zdolność formowania kształtu butelek i karafek dotarła w rejony Morza Śródziemnego. Polegała ona na wprowadzeniu powietrza w długą cienką rurę, na końcu, której była umieszczona kropla roztopionego szkła. Tego typu rur (tzw. piszczeli) używa się do dzisiaj. Szkło podobne do tego które używamy współcześnie wyprodukowali dopiero Rzymianie dodając do masy szklanej rud manganu. Dało im to możliwość uzyskać większą przezroczystość i nadać szkłu bardziej luksusowy charakter. Znaczny rozwój szklarstwa w Europie przypada na IV w n.e. W wytwarzaniu szkła specjalizowano się wtedy na terenach obecnych Włoch, Francji, Hiszpanii. Znaczącym ośrodkiem wytwarzania szkła przez szklarzy była również Wenecja a później wyspa Murano znana z wyrobów szklanych o bardzo wysokiej jakości do dziś. Wytwarzano tam ówcześnie piękne lustra a także rozwijano nowe technologie produkcji nadające szkłu o wiele wyższą twardość i przezroczystość. Tajników procesu produkcji szkła bardzo dobrze strzeżono, co dało możliwość wyspie na osiągniecie pozycji niekwestionowanego lidera w wytwarzaniu luksusowych wyrobów szklanych. Witaj, czy brałeś pod uwagę ofertę tych ludzi ze stolicy - posiadają bardzo ciekawe realizacje. Z tego co widziałem na ich stronie to akurat mają w ofercie kabiny prysznicowe, które przeznaczone są do montażu na poddaszu. Jak ja wyposażałem u siebie łazienkę to Internet nie był tak rozwinięty. Sam przymierzam się do skorzystania z ich oferty podczas remontu w swoim domu.

podobne tematy:
adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:47

Poszukuje fachowca, który wykonuje natryski prysznicowe na wymiar

Postautor: adamniczyj » 31 maja 2016, 10:43

Witam, nie miałem pojęcia iż są tego rodzaju rozwiązania. Właśnie buduję dom i dumałem jak zrobić łazienkę na poddaszu. Taka kabina to strzał w 10. Muszę się dowiedzieć jak wygląda to cenowo. Dziękuje za link do tej strony.

podobne tematy:

Wróć do „Witrzne myśli i rozmowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości