Czy jest taka opcja aby dać czujkę monitorującą temperaturę budynku w systemie alarmowym?

Jeśli coś ci leży na sercu to napisz o tym tutaj.
tomaszkowal
Posty: 25
Rejestracja: 09 maja 2016, 14:11

Czy jest taka opcja aby dać czujkę monitorującą temperaturę budynku w systemie alarmowym?

Postautor: tomaszkowal » 06 cze 2016, 14:45

Witam, często jestem zmuszony wyjechać na dłuższy okres w zimę z domu. Podróże w ostatnim okresie robią się coraz dłuższe i muszę w jakiś sposób chronić mieszkanie przed niskimi temperaturami i zamarznięciem instalacji CO. Posiadam piec na ekogorszek, który przy dłuższych nie obecnościach w domu nie dawał rady. Dokupiłem więc drugi piec elektryczny. Teraz już nie ma problemu z brakiem paliwa lub jego wygaśnięciem. Ale jak mnie nie ma w budynku to nie jestem w stanie sprawdzić czy piec działa należycie i jaka jest w pomieszczeniach zaprogramowana temperatura. Tak, więc pomyślałem aby do systemu alarmowego dołożyć czujki, które sprawdzają temperaturę powietrza w pomieszczeniach. Czy ktoś miał do czynienia z tego rodzaju rozwiązaniem?

podobne tematy:
adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:47

Czy można dać czujkę sprawdzającą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

Postautor: adamniczyj » 06 cze 2016, 15:08

Dzień dobry, odpowiedź na twoje pytanie znajdziesz tutaj: topro.pl . Poniżej masz schemat, który ilustruje możliwości obecnych systemów alarmowych. Do każdej centrali systemu alarmowego jesteś w stanie podpiąć różnego typu czujki. Najbardziej popularne to te, które ostrzegają o włamaniu do domu. Występują jeszcze czujniki, które mierzą stężenie gazów oraz temperaturę pomieszczeń. Te ostatnie będą dla ciebie. Programujesz na nich graniczną temperaturę. Jak zanotują niższą temperaturę w domu to włącza się alarm. Te właśnie będą dla ciebie idealne.

podobne tematy:
Ostatnio zmieniony 22 lut 2019, 10:18 przez adamniczyj, łącznie zmieniany 1 raz.
lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:38

Czy jest sposób, aby zamontować czujkę sprawdzającą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

Postautor: lukaszgos » 11 sty 2017, 10:53

Cześć. Obecnie systemy Satel posiadają bardzo dużo możliwości. Natomiast problemem może okazać się twoja instalacja systemu alarmowego w domu. Jak montaż systemów monitoringu był zrobiony dobrze to będzie można bez problemu dołożyć taką czujkę. Natomiast spotkałem się z wieloma domami, gdzie montaż alarmów nie był do końca zrobiony z głową. Przykładowo centrala systemu alarmowego została dobrana na styk - brak wolnych linii do podłączenia kolejnych czujek alarmowych. Na tej domenie został zamieszczony schemat montażu systemu alarmowego, który używa tego typu czujki. Jak sam widzisz bez problemu można to wykonać na etapie projektowania domu. Później trzeba będzie znaleźć miejsce w domu, gdzie będzie najmniej kłucia ściany. Najlepiej jakieś pomieszczenie na poddaszu. Centrala alarmu jest zakładana zazwyczaj na strychu.

Wróć do „Witrzne myśli i rozmowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość